صفحات کوارتز

صفحات کوارتز یا همان دُرّ کوهی، که دومین ماده ی کانی در بین کانی های شناخته شده فراواد بر روی سطح زمین است. صفحات کوارتز از ساختار بسیار جالبی ساخته شده است بطوری که هراتم اکسیژن به تنهایی بین دو چهار وجهی قرار گرفته است. نحوه تشکیل بلورهای کوارتز به شکل های مختلفی می باشد و بعضا دیده شده برخی از آن ها شبیه به جواهر می شوند.
صفحات کوارتز از ۹۳ درصد سیلیس تشکیل شده است که همین موضوع کوارتز را به یکی از سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی موجود ساخته است. که سیلیس خود از دانه های بسیار ریزی تشکیل شده است که وقتی با کوارتز ترکیب شده یم صفحه ی سخت نفوذ ناپذیری را تشکلی میدهد. از دیگر مشخصات کوارتز می توان به سبک  بودن آن و مقاومت بسیار بالایش یاد کرد.
نکته قابل توجه که شرکت های بزرگ ایتالیایی صفحات کورین را مورد آزمایش قرار داده اند و مشاهده شده که این سنگ هیچ ضرری به انسان و محیط زیست ندارد و فاقد ترکیبات ارگانیک می باشد.
مواردی که می توان در محل استفاده از صفحات کورین یاد کرد در آشپزخانه ها، روشویی هتل ها، مبلمان اداری، سرویس بهداشتی ها حمام و دستشویی و روشویی ها، میزهای آزمایشگاهی

– صفحات کوارتز هفتمین ماده سخت دنیا میباشد که بنا بر این بسیار سخت تر از صفحات کورین است.

– با توجه به سخت بودن کوارتز این ماده خط و خش به مرور زمان به خود نمی گیرد و این امر بسیار مفید است برای محیط هایی مثل رستوران که استفاده از این سطوح زیاد است.

– با توجه به خش نگرفتن صفحات کوارتز ما سطحی خواهیم داشت که همچون روز اول شفاف و یکدست است.

– حتی در مرحله اولیه نصب نیز صفحات کوارتز از صفحات کورین درخشان تر است.

–  مقاوم در برابر آتش است و هرگز تحت دما حتی دماهای بالا تغییر شکل نمی دهد و نمی سوزد. این امر باعث میشود در محیط هایی که ضد اشتعال بودن مهم است کاربرد داشته باشد.